www.bdwmv.de

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅ

Роуд-шоу Invest in Ukraine 2013: Діалог України і ВеликобританіїМіжнародне інвестиційне роад-шоу Invest in Ukraine 2013, яке відбулось 21 лютого 2013 року в Лондоні, поклало початок співпраці України та Великобританії.

Invest in Ukraine 2013 - це перше українське роуд-шоу у Великобританії, яке надало платформу для прямого діалогу українського топ-менеджменту та британського інвестиційного співтовариства.

Інвесторам було представлено 7 бізнес-проектів українських компаній, зокрема: будівництво нового заводу з виробництва автомобільної хімії (Черкаський завод автохімії), інвестиції в сільськогосподарську компанію, що спеціалізується на вирощуванні сої і бобових культур (Ін Терра), розширення діяльності компанії Інтернет-провайдера (Ланет), виробництво обладнання для цукрових підприємств (Теплоком), вливання в інноваційні технології житлового будівництва (AK Інжиніринг), будівництво деревообробного заводу (Прем'єр Вуд) та виробництво сталевих панельних радіаторів (Укр Спец Холдинг). Всі українські компанії є представниками малого і середнього  сегменту економіки.

Організатори заходу Український бізнес центр у Лондоні і Федерація роботодавців Києва зазначають, що вдалося реалізувати все задумане. Підготовка була розпочата рік тому. Багатьом компаніям, що бажають взяти участь, навіть довелося відмовити. Причинами, як правило, було банальне небажання надавати інформацію про свій бізнес в повному обсязі, а також малі суми залучення інвестицій, які для фахівців є ризиковими і нерентабельними.

Владислава Білоцька, директор Українського бізнес центру в Лондоні зазначила: «В Європі зараз спостерігається застій і відсутність цікавих бізнес ідей на рівні середнього та малого бізнесу. Україна залишається одним з небагатьох місць в Європі, де ще можна заробити на ідеї і де ринок тільки розвивається. Крім того, незважаючи на політичну нестабільність, загальна рентабельність залишається досить високою».

Суми, які планують залучити учасники Invest in Ukraine 2013, варіюються від $5 млн до $40 млн. Час реалізації інвестицій займатиме в середньому від одного до шести років. Примітно, всі компанії, які шукають інвесторів, готові розділити структуру власності, надавши новому партнерові від 10% до 77% бізнесу.

Інвестори підкреслюють, що якісно підготовлені презентації та безпосереднє спілкування з першими особами та фінансовими директорами компаній, говорить про серйозні наміри України щодо співпраці.

Робін Хеншол, керівник департаменту природних ресурсів компанії NSBO: «Причина, по якій я тут – я розглядаю Україну, як країну з високим потенціалом і природними ресурсами. Нам цікаві нафта, газ, метал і вугільна промисловість, а також сільське господарство. Традиційно, Україна завжди була сильна саме в цих сферах. І цей потенціал нікуди не зник. Україна – країна з великою територією, вдалим географічним розташуванням, кваліфікованою робочою силою та високою мотивацією до праці. Таким чином, Україна має всі складові для успішного майбутнього».

З боку британського співтовариства на роуд-шоу були присутні більше двадцяти представників британських та європейських інвестиційних банків і фондів, такі як Royal Bank of Canada, Gryphon, NSBO та ін., а також приватні інвестори.

Формат заходу передбачав презентації проектів в першій частині, з подальшими тет-а-тет зустрічами британських інвесторів та українських топ-менеджерів. Це дозволило обом сторонам детально обговорити потенційне співробітництво, задати питання та обмінятися думками.

Потенціал сільського господарства України приваблює інвесторів. Так, одним з учасників роуд-шоу стала компанія Ін Терра, яка виступила з презентацією проекту із залучення інвестицій у сільськогосподарську компанію, яка спеціалізується на вирощуванні сої і бобових культур. Як зазначив Руслан Романенко, генеральний директор Ін Teрра: «До 2030 року населення Землі буде швидко рости і попит на споживання продуктів продовольства подвоїться. Україна повинна використати цю можливість, оскільки має кращі чорноземи в світі. В Україні можна вирощувати недорогі і якісні продукти. А ефективність сільськогосподарського сектору може бути збільшена за рахунок поліпшення його механізації. Саме тому ми тут. Наше завдання – залучити інвестиції в розвиток сільського господарства».

Високі темпи розвитку останні роки демонструє IT сфера. Україна стала одним з найбільших експортерів програмних послуг у Східній Європі. Не дивно, що на роуд-шоу було презентовано також проект інвестицій в розвиток інтернет провайдеру компанії «Ланет». Віктор Мазур, генеральний директор компанії зазначив: «Україна входить у п'ятірку європейських країн за швидкістю доступу в Інтернет. Однак, покриття ще досить мале – 35%. Наприклад, ринок Польщі та Угорщини становить не менше 70%, Голландії – 90%. Наші прогнози, - у найближчі 4-5 років, ми досягнемо такого ж проникнення».

У роуд-шоу також взяли участь представники українсько-британських організацій (Український інститут, Британо-українська спільнота та ін.), а також представники українських та британських ЗМІ.

Після офіційної частини, гості були запрошені на неформальний прийом для продовження спілкування, під час якого гості могли насолоджуватися українською народною музикою у виконанні «Zemlyaky band».

Відео із заходу за посиланням...

Довідка:

Федерація роботодавців міста Києва - це неприбуткова організація, яка об'єднує територіальні та галузеві організації роботодавців, роботодавців - юридичних осіб та громадські організації, статутним завданням яких є представництво та захист прав та інтересів роботодавців.

Український Бізнес Центр в Лондоні (УБЦЛ) створений для підтримки ділових та інвестиційних відносин між Україною і Великобританією. УБЦЛ є центром українських компаній і підприємців, які мають намір протестувати бізнес-можливості Великобританії і знайти нових партнерів.

Генеральний партнер: інвестиційний холдинг Pro Capital Group створений шляхом об'єднання таких структур, як консалтингова компанія Pro-Consulting, компанія з управління активами Omega Capital, торговець цінними паперами Absolute Finance і компанії по зв'язкам із інвесторами IR-Capital. Місія компанії - відкривати нові можливості для розвитку бізнесу, використовуючи інструменти ринку капіталу.

Генеральний медіа-партнер - телеканал Business.

Партнери: EBA, авіакомпанія МАУ, Перший Діловий телеканал,  британське видання Ukraine Business Insight, BBC, RussianMind, організація Global Directors Forum.Написано: Юлия Бенцлер від 25.02.2013   |  Оцінка  Додати коментар

Ваше Ім'я


Будь ласка, розв'яжіть цю маленьку арифметичну задачу

Результат:   6 + 8 =

 

 

 

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2022 | Про ФРК