www.bdwmv.de

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅ пїЅпїЅпїЅ

Статті (Огляд)

Як зміниться реєстрація бізнесу з 1 липня 2013


З 1 липня 2013 року всі державні реєстратори, які вели облік юридичних осіб і фізосіб-підприємців, перейдуть у повне підпорядкування Державної реєстраційної служби України (Укрдержреєстр), яка входить до структури Міністерства юстиції.

На сьогоднішній день система держреєстрації знаходиться в подвійному підпорядкуванні: місцевої влади (міськвиконкомам та райдержадміністраціям) і Укрдержреєстру. Реєстраційна служба відповідає за роботу держреєстраторів, але не може на них повністю впливати, вказує глава Укрдержреєстру Дмитро Ворона. Державна реєстрація сьогодні проводиться в 502 районних держадміністраціях і 177 виконкомах міськрад.

Подвійне підпорядкування зникне, і це, за словами глави Укрдержреєстру, стане одним із кроків по боротьбі з рейдерством в країні.

Дмитро Ворона має намір підключити максимальну кількість держорганів до свого реєстру, щоб чиновники не направляли громадян за довідками в Укрдержреєстр, а користувалися базою даних безпосередньо. Це полегшить громадянам процес збору документів. “Щоб Державна реєстраційна служба не була посередником в роботі між держорганами і нашим реєстром. Щоб люди не ходили до нас брати виписки і не носили їх у паперовому вигляді кудись”, – пояснив Дмитро Ворона.

Чого очікувати бізнесу?

Глава Укрдержреєстру заспокоює, що підприємці від цих змін ніяк не постраждають. “Наші співробітники на місцях залишаться в тих же кабінетах, де люди звикли їх бачити … Все поки що залишається так, як воно працювало, щоб ми не порушили принцип безперервності надання послуг з реєстрації підприємницької діяльності”, – запевняє Дмитро Ворона.

Всі співробітники пройдуть переатестацію. Зараз 80% з працюючих нині 1540 співробітників знаходяться в процесі перекладу. За словами Ворони, найпростіше з держслужбовцями: їх переклад займе максимум два тижні. Всього ж на 1 липня Укрдержреєстр буде забезпечений державними реєстраторами на 93-95%.

У планах глави служби уніфікувати роботу всіх співробітників Укрдержреєстру. Зараз у відомстві працюють сім тисяч осіб, з них тільки 1540 – державні реєстратори, які займаються бізнесом. Решта – співробітники РАГСів, реєстратори прав на нерухомість і реєстратори громадських організацій, друкованих ЗМІ та інформагентств. Тому керівництво Укрдержреєстру має намір всіх своїх співробітників зробити універсальними фахівцями: щоб кожен з них зміг виконувати будь-які функції з реєстрації. “Якщо у нас в якомусь місті народжується багато дітей, ми направляємо частина держреєстраторів на оформлення відповідних документів. Якщо активно реєструють бізнес, то ми реєстраторів з РАГСу направляємо на реєстрацію бізнесу”, – пояснив своє бачення ситуації Дмитро Ворона.

Але щоб зробити можливими всі перенаправлення роботи, співробітники Укрдержреєстру повинні знаходитися в одній будівлі. Окремі приміщення планують залишити тільки у розпорядженні РАГСів для урочистих церемоній одружень, при цьому українці отримають можливість скромно оформити шлюб у “єдиному вікні” держреєстрацію.

Плюс інтернетизація реєстрації

У зв’язку з тим, що більшість скарг на службу реєстрації викликані довгими чергами, Ворона поставив мету до кінця поточного року налагодити систему електронних черг: “До кінця цього року ми маємо намір вийти з ініціативою зробити максимально можливої ​​запис суб’єктів підприємницької діяльності до держреєстраторів за допомогою інтернету” .

Укрдержреєстр має намір боротися з чергами також за допомогою веб-камер. До кінця року їх встановлять в приміщеннях держреєстрації 170 великих міст. Ця форма контролю та допомоги підприємцям обійдеться державі в 1,5 млн гривень (вже проводиться тендер).

Поки що Дмитро Ворона може похвалитися тим, що вже зараз діє онлайн-консультація з питань реєстрації нерухомості по Skype. Правда, глава Укрдержреєстру під час демонстраційного дзвінка не зміг з першого разу зв’язатися з консультантом. Тільки з другої спроби йому вдалося отримати інформацію про те, які документи потрібні для реєстрації гаража.

Нотаріуси у допомогу

З наступного року Укрдержреєстр планує наділити нотаріусів правом реєструвати й закривати бізнес. Сім тисяч нотаріусів по всій країні зможуть розвантажити роботу півтори тисячі держреєстраторів. Як запевняють у Укрдержреєстрі, це стане лише альтернативою для бізнесменів: ніхто не заборонить і не завадить СПД скористатися послугами держреєстраторів. Як повідомив Delo.UA Дмитро Ворона, спочатку планується надати нотаріусам право відкривати бізнес, і тільки потім – право закривати його і вносити зміни в документи.

Питання оплати послуг нотаріусів по реєстрації бізнесу поки залишається відкритим. Зараз реєстраційний збір для юрособи складає 17 євро, для фізособи – чотири євро. Голова держслужби розглядає варіант, при якому вартість послуг нотаріуса буде ідентичною. Тобто вартість реєстрації бізнесу складе 34 і вісім євро для юросіб і фізосіб відповідно.

Такі плани Укрдержреєстру на найближчі півтора-два роки.

(за матеріалами delo.ua)

 

Написано: Юлия Бенцлер від 28.05.2013


  

 

 

 

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2020 | Про ФРК