www.bdwmv.de

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅ пїЅпїЅпїЅ

Статті (Огляд)

Більшість столичних лікарів первинної ланки підтримують медичну реформу


Результати незалежного дослідження Української рейтингової агенції свідчать про те, що більшість київських лікарів первинної ланки підтримують впровадження медичної реформи.

В опитуванні взяли участь понад 2000 респондентів – лікарі-педіатри, терапевти та сімейні лікарі. Так, на їхню думку, серед основних переваг медреформи – значне поліпшення у забезпеченні необхідним обладнанням, медичним інструментарієм, матеріалами та медикаментами закладів первинної ланки: поліклінік, амбулаторій тощо. Також київські лікарі підкреслили важливість збільшення можливостей для підвищення фахового рівня та професійної кваліфікації.

Однак, близько 45% респондентів зауважили, що із впровадженням реформи виникають труднощі у роботі, пов’язані з необхідністю ведення великої кількості документації та недостатнім рівнем соціального захисту медиків.

Крім того, найактуальнішими питаннями впровадження медреформи лікарі вважають: введення комп’ютеризованої системи обліку пацієнтів з метою підвищення якості обслуговування та зменшення документообігу (39,7% респондентів); поліпшення матеріального забезпечення (19,6%); введення соціальних пільг та юридичної підтримки (18% респондентів).

За основні критерії оцінки якості роботи лікарі пропонують прийняти: кількість пацієнтів, що знаходяться на обслуговування, та показники профілактичної роботи – зниження рівня первинної захворюваності, охоплення профілактичними щепленнями, зниження рівня госпіталізації тощо. 38,5% опитаних вважають, що саме ці критерії повинні, в першу чергу, враховуватися при оплаті їхньої праці.

Серед бажаних пільг лікарі первинної ланки назвали преференції на придбання житла, проїзд в громадському транспорті, службовий транспорт дільничним, а також введення додаткових виплат – місцевих надбавок, матеріальної допомоги на оздоровлення та інше.

 

Написано: Юлия Бенцлер від 14.05.2013


  

 

 

 

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2020 | Про ФРК