www.bdwmv.de

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅ

Статті (Огляд)

Іноземні бізнесмени, що живуть в Україні, найбільше незадоволені корупцією


Іноземці відзначають високий рівень бюрократії та корупції у всіх державних інстанціях, а також непрофесіоналізм їхніх співробітників.
 
Своїм перебуванням і роботою в Україні в цілому задоволені 58% опитаних компанією "Ернст енд Янг" респондентів.

Серед негативних аспектів життя в Україні іноземці відзначають корупцію (38%) і бюрократію (14%). Крім того, дуже часто згадували грубість (30% відповідей) і відсутність поваги один до одного, з якими іноземці зустрічаються в публічних місцях і транспорті.

Тим не менш, 61% опитаних іноземних громадян відзначають відкритість, привітність і гостинність українців, ще 19% говорять про їхню працьовитість і високу мотивацію. Більшість іноземних громадян (54%) порекомендували б своїм знайомим відвідати Україну як цікаву країну для туризму. Найбільшою популярністю серед туристів користується Львів (65%), також іноземців ваблять Одеса (38%), Київ (35%), Крим (19%) і Ялта (14%).

64% респондентів незадовільно відгукуються про бізнес-клімат в Україні. Серед основних проблем вони виділяють: корупцію (75%), порядок оподаткування (49%), митне та торговельне регулювання (45%), політичну нестабільність (43%).

За роки роботи в Україні багатьом іноземним громадянам доводилося звертатися в різні державні інстанції, і лише 12% всіх учасників опитування залишилося позитивне враження від такої взаємодії. Багато іноземців відзначають високий рівень бюрократії та корупції у всіх державних інстанціях, а також непрофесіоналізм їхніх співробітників. Неодноразово іноземні співробітники зустрічалися з корупцією у митних, податкових, реєстраційних структурах, а також судах.

76% опитаних іноземців володіють українською або російською мовою, а деякі двома цими мовами, причому половина респондентів вказала рівень володіння "вище середнього".

Основними причинами приїзду в Україну учасників опитування є: тривале відрядження (38%), ведення бізнесу (20%) і особисті причини (31%). Більше половини іноземних громадян проживають на території України з родиною (58%), ще в 4% члени сім'ї час від часу приїжджають в Україну.

Більшість опитаних іноземних громадян працюють і живуть в Україні упродовж від одного до трьох років (32%), деякі від трьох до п'яти років (20%), і близько третини респондентів живуть у нашій країні більше п'яти років. Залишатися в Україні більше п'яти років планують 34% іноземних громадян, ще 32% - від одного року до трьох років.

У рідну країну повертаються з особистих причин або у зв'язку з негативними аспектами життя (у 27% випадків з кожної причини), ще 23% випадків Україну залишають у зв'язку з обмеженими можливостями кар'єрного росту. Серед інших причин респонденти відзначають поганий бізнес-клімат, нестабільність і корупцію у державі або ж необхідність здобуття дітьми освіти. Однак деякі учасники опитування відзначили, що не бачать для себе причин для повернення у країну походження.

У дослідженні "Ернст енд Янг" взяли участь 225 іноземців, що проживають і працюють в Україні. Більшість із них (48%) представляють країни Європейського Союзу, ще 34% - США, також є громадяни з країн СНД, Австралії, Індії, Ірану, Сербії та інших. Учасники опитування є представниками 15 різних галузей, зокрема: 10% працюють у банківському секторі, 10% - в освіті і ще 12% - у сфері надання професійних послуг.

Близько половини респондентів дослідження складають власники бізнесу, представники вищого і старшого керівництва (так, 4% - власники, 26% - голови правління та генеральні директори), і близько 40% вибірки складають співробітники професійної ланки.

За матеріалами: ZN.UA

 

Написано: Юлия Бенцлер від 14.03.2013


  

 

 

 

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2022 | Про ФРК