www.bdwmv.de

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅ

Статті (Огляд)

ЄБРР значно погіршив прогноз зростання економіки України в 2013 році


Аналітики банку не бачать перспектив зростання ВВП, знизивши прогноз по ньому з 2,5% до 1% в поточному році.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) прогнозує зростання української економіки (валового внутрішнього продукту, ВВП) в 2013 році на 1%, тоді як у жовтні минулого року він очікував її зростання на 2,5%.

Банк також погіршив до нуля оцінку зміни ВВП країни за минулий рік, тоді як ще три місяці тому банк розраховував на її зростання на 1%.

Про це йдеться в огляді регіональних економічних перспектив, який банк оприлюднив у понеділок, 21 січня.

В ЄБРР пояснили, що на такий результат вплинув уповільнення української економіки в останніх двох кварталах 2012 року, зокрема, прискорення спаду в промисловому виробництві в грудні.

У банку припускають, що в 2014 і наступних роках зростання може відновитися більш швидкими темпами, однак дуже важливо, щоб Національний банк проводив скоординовану монетарну політику відповідно до рекомендації Міжнародного валютного фонду.

"Економіка України була порушена як впливом складної зовнішнього середовища, так і внутрішньої політики невизначеності в деяких важливих областях", - відзначає в ЄБРР в документі. На його думку, економіка України дуже сильно залежна від в єврозони, і події в ЄС залишатиметься важливим для росту країни та економічної стабільності.

Банк уточнює, що менший зовнішній попит і пригнічені ціни на сталь призвели до скорочення в машинобудуванні і металургії, а завершення значних державних інвестицій в інфраструктуру, пов'язаних з Євро-2012, - до уповільнення будівництва. Крім того виробництво продукції сільського господарства також знизилося в 2012 році після незвично холодної зими, яка потім продовжилася дуже жарким літом.

У той же час жвавий споживчий попит, викликаний зростанням реальної заробітної плати, допоміг зберегти зростання сектора роздрібної торгівлі, хоча він і сповільнився останнім часом.

"Хоча влада здійснила деякі з умов програми МВФ 2010 року (включаючи параметричну пенсійну реформу), критичні заходи, необхідні для стабілізації газового сектору, в тому числі збільшення тарифів для домогосподарств, як і раніше стикаються з політичним опором", - вказує ЄБРР.

Він також відзначає, що для підтримки стабільності гривні в минулому році центральний банк проводив посилив монетарну політику і використовував поєднання валютних інтервенцій і адміністративних заходів, проте зростання кредитування приватного сектору зупинився. Банк додає, що в 2012 році Національний банк втратив близько чверті міжнародних резервів, які тепер покривають менш ніж три місяці прогнозованого імпорту.

"Впровадження пакету соціальних витрат і заробітної плати перед жовтневими парламентськими виборами збільшити фіскальний тиск", - йдеться також в огляді.

Як повідомлялося, на минулому тижні прогноз зростання економіки України в 2013 році погіршив також Світовий банк: в 2012 році - з 2% до 0,5%, в 2013 році - з 3,5% до 2,2%, в 2014 році - з 4% до 3,2%.

ВВП України в третьому кварталі 2012 року, за даними Держстату, впав на 1,3% порівняно з третім кварталом 2011 року, тоді як в першому кварталі зростання склало 2%, у другому - 3%.

Президент України Віктор Янукович з посиланням на оцінки уряду оцінив зростання економіки країни в цілому за 2012 рік на рівні до 1%, тоді як в бюджет 2012 закладався показник 3,9%.

Держбюджет-2013 побудований на прогнозі зростання ВВП 3,4%.

http://zn.ua/

 

Написано: Юлия Бенцлер від 25.01.2013


  

 

 

 

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2022 | Про ФРК