www.bdwmv.de

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅ

Статті (Огляд)

Світовий банк опублікував «Доповідь про світовий розвиток – 2013»


Світовий банк опублікував доповідь про світовий розвиток в 2013 році, який присвячений створенню робочих місць. На думку Світового банку, процес створення робочих місць відіграє ключову роль в процесі розвитку економіки.

У Доповіді зазначається, що приватний сектор є локомотивом створення нових робочих місць – у цьому секторі в країнах, що розвиваються зайнято 90 відсотків працюючих. Однак уряд відіграє найважливішу роль, забезпечуючи створення умов для потужного зростання економіки, за умови провідної ролі приватного сектора, і усуваючи перешкоди на шляху створення приватним сектором робочих місць, що сприяють розвитку.

На допомогу урядам у досягненні цих цілей в Доповіді пропонується підхід, що передбачає три етапи. Перший з них – забезпечення політичних основ, включаючи макроекономічну стабільність, сприятливе ділове середовище, інвестиції у людський капітал і верховенство закону. Цей етап важливий як для економічного зростання, так і для створення робочих місць.
На другому етапі, на думку Банку, ретельно продумана політика в сфері праці може допомогти забезпеченню на базі економічного зростання можливостей для працевлаштування. Однак такого роду заходи повинні доповнюватися більш широким підходом до створення робочих місць, який не обмежувався б тільки ринком праці.

На третьому етапі урядам слід в стратегічному плані визначити, які види зайнятості можуть – з урахуванням особливостей країни – внести найбільший внесок у розвиток, а також усунути або компенсувати перешкоди, що не дозволяють приватному сектору створювати більше робочих місць.
У доповіді наголошується, що в умовах сучасної глобальної економіки світ праці зазнає швидких змін. Демографічні зрушення, технічний прогрес і поки ще не подолані наслідки міжнародної фінансової кризи змінюють положення справ в сфері зайнятості в різних країнах. Ті країни, які зуміють успішно адаптуватися до подібних змін і вирішити назрілі проблеми в сфері праці, зможуть домогтися серйозного прогресу в справі підвищення рівня життя, зростання продуктивності та зміцнення соціальної згуртованості. Для тих, які цього не зроблять, перетворюючий вплив зайнятості на економічний і соціальний розвиток залишиться нереалізованим.

Основні положення Доповіді (російською мовою)

Короткий огляд Доповіді (російською мовою)

 

Написано: Юлия Бенцлер від 25.01.2013


  

 

 

 

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2022 | Про ФРК