www.bdwmv.de

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅ

Статті (Огляд)

Фінансова грамотність та обізнаність в Україні: факти та висновки (2010 рік)


Київ, Україна (6 грудня 2010 року) – Результати дослідження про фінансову грамотність населення, оприлюднені 6 грудня Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), показали досить песимістичний портрет типового українського споживача фінансових послуг.

Дослідження виявило, що пересічному українцеві бракує знань про фінанси, він користується тільки базовими фінансовими послугами, здебільшого нічого не знає про свої права як споживача фінансових послуг і майже не довіряє фінансовим установам. Місія USAID в Україні замовила національне дослідження з питань фінансової грамотності та захисту прав споживачів фінансових послуг як перший крок на шляху до розробки загальнонаціональної програми з питань фінансової грамотності та захисту прав споживачів фінансових послуг в Україні. «Складання детального портрету українського споживача фінансових послуг допоможе оцінити потреби та визначити пріоритети, розробити комплексну стратегію та вжити ефективних заходів у цьому напрямі», – сказав Керівник Проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» Роберт Бонд.

Основні результати дослідження:
  1. Рівень охоплення населення фінансовими послугами залишається низьким. 39% українців навіть не мають банківського рахунку.
  2. Більшість населення користується тільки простими фінансовими послугами, серед яких чільне місце посідає оплата комунальних платежів через банк (78%), користування банківським рахунком та пластиковою карткою (61%), проведення платежів через термінали (38 %) та обмін валют (31%).
  3. Тільки 11% респондентів мають ощадні банківські депозити, а 28% користуються кредитами.
  4. Менше 2% опитаних володіють акціями, облігаціями або інвестують кошти в недержавні пенсійні фонди та інвестиційні фонди.
  5. Більше 60% респондентів вважають себе фінансово грамотними, проте, менше чверті опитаних змогли правильно відповісти на п’ять із семи запитань, відповіді на які необхідно знати, щоб мати змогу самостійно управляти власними фінансами.
  6. Багато українців мають фінансові проблеми. Близько 56% респондентів оцінюють фінансовий стан своєї родини як задовільний, а 32% – як поганий або дуже поганий.
  7. Після здійснення усіх щомісячних витрат тільки у 14% респондентів залишаються гроші наприкінці місяця для здійснення заощаджень. Проте, ці гроші (заощадження) здебільшого зберігаються у готівці (49%), а не інвестуються.
  8. Пересічний українець неохочий до боргів. Більшість українців покладається виключно на себе, а не бере в борг. 77% респондентів сказали, що не мають боргів, і тільки 19% визнали наявність заборгованості.
Повністю дослідження можна завантажити тут... 

 

Написано: Юлия Бенцлер від 28.01.2011


  

 

 

 

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2022 | Про ФРК